طراحی وب سایت شرکتی فروشگاهی املاک آتلیه خبری شخصی پزشکی مبتنی بر سئو با کمترین قیمت

فیبر نوری

.جهت دریافت مشاوره و خرید تجهیزات فیبر نوری وفیوژن فیبرنوری با ما تماس بگیرید .

فیوژن  

فیوژن عمل اتصال یا در اصطلاح جوش دادن دو کابل فیبر نوری به یکدیگر می باشد که توسط د ستگاه فیوژن فیبر نوری انجام می شود.

خدمات بخش عملکرد دستگاه فیوژن 

  • برای اتصال و جوش دادن دو کابل فیبر نوری
  • آماده سازی تارها وتمیز کردن تارها
  • کلیو کردن یا کات کردن تار و انجام فیوژن
  • قراردادن نقطه فیوژن در محل کریمپ و ذوب کردن کریمپ جهت محافظت از محل فیوژن

قیمت فیوژن

برای محاسبه قیمت فیوژن فیبر نوری عوامل زیادی تاثیر گذار هستند ازجمله انها تعداد کورهای که فیوژن می شود هر چقدر بیشتر شود قیمت هر کور فیوژن پایین تر محاسبه می شود . نوع فیوژن می تواند تاثیر گذار باشد . همچنین محلی که باید فیوژن در ان انجام شود .مفصل باشد یا پچ پنل فیبر نوری داخل ساختمان باشد یا معابر عمومی امکان قطع شدن تمام ارتباطهای دیگر وجود داشته باشد یا خیر 

نحوه کار فیوژن

فیوژن فیبر در اثر گرم شدن تارها(ذوب شدن تار ها در نقطه جوش)توسط الکترود های دستگاه فیوژن و جوش دادن آنها به یکدیگر صورت می پذیرد دستگاه فیوژن در دو نوع قابل حمل و ثابت برای اولین بار تولید شده اند اگرچه دستگاه های کنونی تولید شده توسط کمپانی های مطرح مانند کرنینگ -فوجیکورا- فایتل - سومیتومو قابل حمل بوده و دستگاه های ثابت از چرخه تولید کنار گذاشته شده اند

باید توجه داشت که قبل از کار ارتفاع از سطح دریا و نوع کابل که ZN و SM و MM و غیره است را تنظیم کنیم دستگاه دو عدد فک متحرک در طرفین دارد که می تواند کورها در عقب و جلورو بچرخواند و آن ها را سر به سر کند به وسیله 2 عدد شیشه ریز که از جنس خود کورها می باشد جریان معادل A 5/14 تولید می کند و به وسیله این کار کور ها را به یکدیگر جوش می دهد.

فیوژن فیبر نوری و بررسی انواع خطاها در فیوژن فیبر نوری

 

مراحل انجام فیوژن

اگربخواهیم مراحل انجام فیوژن را به ترتیب مشخص کنیم ، لیست زیر را خواهیم داشت :

عملیات استریپ کردن

پاک سازی فیبر نوری 

برش فیبر نوری 

فیوژن اسپلایسینگ

دستگاه فیوژن

دستگاه فیوژن : دستگاهی است که می تواند کورها یا همان هسته اصلی که جنس ان از نوعی شیشه خالص تشکیل شده است را به هم جوش بدهد.

یک دستگاه فیوژن معمولی شامل دو ثابت جهت قرار گیری فیبر ها در آن و دو الکترود می باشد. میکروسکوپ به قرار گیری انتهای فیبر آماده شده در دستگاه فیوژن کمک می کند. فیبر ها در دستگاه قرار گرفته و هم تراز می شوند و سپس کورها ذوب و متصل می شوند.

پاکیزه بودن تارها در محل جوش از دیگر عوامل موثر در جوش فیبر نوری است دستگاه فیوژن در گذشته از تکنولوژی میکروسکوپی امکان دیدن تارها جهت فیوژن را برای اپراتور فراهم می کردند ولی هم اکنون اکثر دستگاه های فیوژن دارای لنز های با قدرت بزرگنمایی مناسب می باشند.Crimpحرارتی در واقع به عنوان تکیه گاه تارهای نوری به هم جوش داده در محل جوش قرار می گیرد وبعد از دیدن حرارت مناسب از محل جوش یا فیوژن محافظت فیزیکی می نماید.